کابینت های ممبران(کلاسیک) کابینتی هایی هستند روی درب آن ها حکاکی هایی صورت گرفته است. کابینت مبران را می توان نسل جدید کابینت های کلاسیک دانست. این کابینت‌ها تحت عنوان کابینت ممبران، پرس وکیوم، کابینت کلاسیک، کابینت انزو و یا حتی ۳D نامیده می‌شوند. در فرآیند تولید این نوع درب ها ابتدا بر روی صفحه MDF توسط دستگاه CNC حکاکی می کنند و پس از آن توسط دستگاه پرس وکیوم روکش می شوند. گروه تولیدی ماچوب از بزرگترین و مجهزترین کارخانه‌های تولیدکننده این نمونه درب‌ها می‌باشد.

مزیت های کابینت ممبران

  • مقاومت بالا در مقابل آب و آب و هوا
  • بسیار نرم و لطیف
  • اقتصادی
  • طول عمر طولانی و دوام بسیار بالا
  • به طرح متریالی که روی آن ایجاد شده زیبایی خاصی میبخشند
  • قابل شستشو ، حتی با یک دستمال خیس و مواد شوینده ضعیف به راحتی تمیز میشوند
  • بعد از روکش شدن کابینت ها هیچگونه خراشی در لبه ها و لبه لبه شدن در محصول نهایی ایجاد نمیشد

 

نحوه حکاکی روی کابینت ممبران

همزمان با ورود دستگاه CNC در صنعت فلز و شیشه این دستگاه وارد صنعت چوب و ام دی اف نیز شد و تحول عظیمی در این صنعت ایجاد کرد.
نحوه کار دستگاه CNC بدین صورت است که ابتدا طرح مورد نظر را توسط یک نرم افزار دو یا سه بعدی (corel, autocad, 3d max و…) شبیه سازی می نمایند.

بعد توسط نرم افزار های دیگر مانند رادونیکس و یا آرت کم ، طرح ایجاد شده را به دستگاه انتقال می دهند.

دستگاه با توجه به ابزار ها ( فرز‌ها و تیغه های برش ) که از قبل برای دستگاه CNC تعریف شده اند، طرح را روی قطعه مورد نظر اجرا می کند.

مرحله روکش کردن کابینت ممبران

پس از پایان کار روی سطح قطعه را تمیز می کنند و سپس با پیسوله روی سطح را به چسب اغشته می کنند. باید توجه نمود سطح کار نباید در محیط گرد و خاک باشد، چرا که باعث کاهش کیفیت کار می گردد.

سپس قطعه را داخل دستگاه پرس وکیوم گذاشته و دستگاه با ایجاد خلا و حرارت روکش را بر روی قطعه می چسباند.
محیط کار , تنظیمات دستگاه پرس وکیوم , نوع چسب و یا حتی نوع طرح و نحوه اجرای CNC روی چوب از جمله عواملی هستند که باعث کاهش کیفیت درب های تولیدی می شوند.

همچنین می توان پس از CNC کاری به جای روکش پرس وکیوم، درب ها را رنگ نمود. مزیت رنگ کاری این است که اگر یکی از درب ها پس از مدتی آسیب ببیند قابل ترمیم است. درضمن مشکل کنده شدن روکش پی وی سی را نخواهد داشت که عملیات رنگ پس از CNC کاری هم توسط گروه ماچوب قابل اجراست.

نمونه کارهای اجرایی کابینت کلاسیک↓

 

گروه فنی و مهندسی دکوتیس

طراحی نظارت و اجرای پروژه های لوکس ساختمانی از صفر تا صد (بازدید و مشاوره رایگان)

بازسازی ساختمان های مسکونی,تجاری و اداری ‚بازسازی ویلا‚نمای ساختمان‚سرویس بهداشتی‚آشپزخانه و…